Adresa ordinace: Za Školou 343/1, Dobronín

Email: info@moyodentalcare.com

Objednání: +420 602 602 334

O nás

Název firmy

Název firmy Moyo Dental Care se skládá ze dvou částí: „Moyo“ a „Dental Care“. První část Moyo odráží moje postavení jako jednatel a majitel podniku a můj původ. Narodil jsem se v africkém státě Zimbabwe, ležící v jižní části Afriky. Jeden z hlavních jazyků v Zimbabwe je Shona, což je zároveň můj rodný jazyk a slovo Moyo v tomto jazyku znamená doslova srdce.

 

Zajímavostí v Zimbabwe je, že lidé, kteří mají stejného dávného předka se vyznačují stejným totemem a tudíž mezi sebou mají příbuzenské vztahy. Každé Shona rodině byl v dávné historii přiřazen jeden z více než 25 identifikovatelných totemů, které jsou odvozené např. od jména zvířete, jako je Soko (opice), či Shumba (lev). Dále mohou být odvozené od části těla Bapu (plíce), či právě Moyo (srdce). Používání rodinných totemů je jednou z nejstarších zimbabwských tradic a tyto symboly jsou v kultuře brány velmi vážně a ctí se dodnes. Totemy se dědí po otci a osoby s totožným totemem nesmějí vstoupit do manželství – všichni lidé se stejným totemem jsou totiž považování za jednu velkou rodinu a sňatek u nich by byl pokládán za incestní vztah.

 

Druhá část názvu „Dental Care“ je anglický název s důrazem na komplexní zubní péči. Tato péče zahrnuje jak péči osobní, tak péči odbornou, kterou zajišťuje zubní lékař v zubní ordinaci. Kromě ošetření v naší zubní ordinaci klademe velký důraz na motivaci našich klientů ke správnému způsobu čištění zubů a provádíme odbornou instruktáž.

 

Spojení „Moyo“ – srdce a „Dental Care“ tedy vystihuje náš postoj k naší práci. Našim cílem a snahou je vykonávat naší práci s velkou láskou a našich klientů si velmi vážíme a proto jejich spokojenost je u nás absolutní prioritou a z toho pramení naše velká spokojenost. Naším přesvědčením je, že bez lásky k naší práci nemá vůbec smysl tuto činnost provozovat.

 

Takže „Moyo Dental Care“ znamená péče o zuby s láskou a ze srdce.

 

Edson Makumbirofa